Styrelsen i Föreningen Marinmusei Vänner 2022–2023

 

Ordförande:

Jan-Eric Thörnqvist
E-post: jan_thornqvist@fastmail.fm
Telefon: 0722-22 51 60

Pelle Pettersson, vice ordförande
E-post: pelle.pettersson@exeptive.se
Telefon: 0733-61 57 13

Hedvig Stache, skattmästare
E-post: hedvig.stache@gmail.com
Telefon: 0702-56 22 97

Lena Hedman, sekreterare
E-post: lena.hedman11@gmail.com
maritima@gmail.com
Telefon: 0709-39 99 47

Olle Melin, ledamot
E-post: bmelinolle@gmail.com
Telefon: 0705-30 01 77

Marianne Hamilton Ekholm
E-post: mimmi.hamilton@gmail.com
Telefon: 0729-84 19 13

Charlotta Ringholm Jönsson, ledamot
E-post: charlotta.ringholm@gmail.com
Telefon: 0735-11 39 97

Suppleanter:

Hans Hedman
E-post: hedman8@gmail.com
Telefon: 0733-45 62 02

Hans Wachtmeister
E-post: hans.wachtmeister@johannishus.com
Telefon: 0708-50 26 80

 

Adjungerade i styrelsen:

Mats Persson, chef Marinmuseum
E-post: mats.persson@smtm.se
Telefon: 0708-11 60 40 / 0455-35 93 39

 

Revisorer:

Lars-Olof Johnson
E-post: lojo3@telia.com
Telefon: 0707-49 32 87 / 0455-27344

Benny Dahlin
E-post: benny.dahlin@hotmail.com
Telefon: 0708-71 00 69 / 0455-17111


Revisorssuppleant:

Lennart Månsson
E-post: mansson.lennart@gmail.com 
Telefon: 0763-13 55 92 / 0457-30380